In Amerika heeft men onderzoek gedaan naar het toepassen van Virtual Reality bij verkeerslessen met kinderen die autisme hebben. Het idee er achter is dat lessen die in de klas gebeuren niet voldoende beklijven bij de kinderen met autisme. Maar door het in een natuurlijke setting te doen zal het beter beklijven en is de transfer van het geleerde voor het kind met autisme beter naar situaties die het echt tegen komt.
Zes kinderen hadden een maand lang geoefend met Virtual Reality software om de straat te leren over te steken. Daarna ging men kijken of ze ook de straat in het echt beter konden over steken. Het bleek dat ze de competenties goed konden overbrengen naar een echte situatie. Eén van de kinderen had het al eens op een andere manier geleerd, maar kon het toen nog niet. Maar nu wel.
Het artikel eindigt met een stukje waarin staat dat eerder onderzoek heeft aangetoond dat kinderen met autisme via het gebruik van ICT nieuwe vaardigheden goed aangeleerd kunnen krijgen. Dat is een opmerking die erg in mijn straatje past en mijn ideeën over de inzet van ICT bij kinderen met autisme maar weer eens ondersteunen.
License
This work is published under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 2.5 Netherlands License.

Recente reacties