Zoals ik eerder schreef ben ik bezig met een online cursus over de virtuele wereld quest atlantis. De eerste missie moet gedaan zijn om meer te mogen doen. Daar ben ik mee bezig. Het is allemaal in het Engels. Zoals een fimpje over de geschiedenis van Atlantis. Deze is erg mooi gemaakt, maar het Engels zal te moeilijk zijn voor de kinderen, als zij dit ook moeten doen. Ik had er af en toe ook moeite mee. Ik spreek toch redelijk Engels. Dat zal dan zeker vertaald moet worden. Misschien kan het ook met een algemene instructie kunnen en dan met het verhaal in het Nederlands.
Ik bedacht me net dat het wel goed is dat de kinderen in een wereld die op de aarde lijkt dingen leren. Dan zal het geleerde goed overgebracht kunnen worden naar de echte wereld. Want kinderen met ASS hebben moeite met het geleerde te plaatsen in een andere context. Maar het kan ook zijn dat ze het als een spel zien en denken dat het geleerde dus nep is.
In mijn eerste missie moet ik naar de milieuwereld. In deze wereld leren kinderen over de dieren, water en de planten. Wat ik niet begrijp is dat ik door de planten heen kan lopen. Het zou logischer zijn dat ik dan een waarschuwing te horen krijg. Want in het echte leven is het ook niet netjes om door de planten te lopen. Maar dat is, denk ik, het nadeel van een virtuele wereld.
Het ziet er nog steeds er mooi uit. Er zijn ook plattegronden van de werelden. Dus ook een stukje kaartkennis komt er bij kijken, zo zou je vele lesdoelen kwijt kunnen hierin. Erg leuk.
Maar omdit alles in het lesprogramma op te nemen zal erg lastig worden. Dat lukt me nooit alleen, want dat kost teveel tijd of ik zou een sponsor of subsidiegever moeten hebben die me steunt. We zullen zien. Ik vind het al leuk om te kijken wat de mogelijkheden zijn voor mezelf en het speciaal onderwijs.
Technorati Tags: quest_atlantis ict virtuele_wereld virtueel ambelt speciaal_onderwijs
powered by performancing firefox
Steekwoorden over mij: Enthousiast, sociaal, web 2.0, assistive technology, topografie, speciaal onderwijs, autisme, educatieve webbouw, WordPress, html, CSS, speciaal onderwijs.
Recente reacties